Friday’s scores, updated games and schedule – Orange County Register


Friday’s game scores in the CIF-SS Boys Football Qualifiers and updated matchups and schedule for Tuesday’s second round.

CIF-SS BOYS FOOTBALL PLAYOFFS

DIVISION 1

First round, Friday

Service 3, Downey 0

West Torrance 1, Anaheim 0

Corona Santiago 3, Long Beach Poly 1

Godinez 2, Capistrano Valley 1

Aliso Niguel 2, Mater Dei 0

San Marcos 6, Saint Francis 2

San Clemente 5, Los Alamitos 3

Huntington Beach 3, Millikan 0

Santa Ana Valley 6, University of Irvine 0

Villa Parc 3, Edison 2

Loyola 1, Santa Barbara 1 (Loyola wins PK, 4-2)

JSerra 4, Placentia Valencia 2

Fullerton 3, Newport Harbor 1

Cathedral 4, Tesoro 0

Long Beach Wilson 2, Warren 1

Mira Costa 2, Corona del Mar 0

Second round, Tuesday February 15

Servant in West Torrance

Corona Santiago in Godinez

Aliso Niguel in San Marcos

Huntington Beach in San Clemente

Santa Ana Valley at Villa Park

Loyola in JSerra

Fullerton Cathedral

Mira Costa at Long Beach Wilson

DIVISION 2

First round, Friday

Paramount 3, La Mirada 1

Redondo 3, Katella 1

Channel Islands 5, Dos Pueblos 1

Lynwood 2, Westminster 1

Harvard-Westlake 1, Woodbridge 0

Oxnard Pacifica 5, Estancia 1

Tustin 1, Foothill 0

Santa Ana 1, Lakewood 0

Calabasas 3, Camarillo 2

San Juan Hills 1, Beckman 0

Deer 2, Oxnard 1

Montebello 2, Long Beach Cabrillo 1

Saddleback 1, El Dorado 0

Salesian 2, Santa Monica 1

Second round, Tuesday February 15

Paramount at Moorpark

Redondo in the Channel Islands

Lynwood at Harvard-Westlake

Tustin at Oxnard Pacifica

Santa Ana to Calabasas

San Juan Hills to Hart

Montebello to Saddleback

Salesian in Norwalk

DIVISION 3

First round, Friday

Valley View 8, Torrance 0

Bell Gardens 2, Segerstrom 1 (OT)

Hesperia 1, Crown 0

Oak Park 3, Germany 0

Palmdale 2, Thousand Oaks 0

Valencia 3, Buena 2

Garden Grove Santiago 4, El Segundo 1

Sunny Hills 2, Anaheim Canyon 0

South Torrance 3, Culver City 1

Savannah 2, Laguna Hills 1

Agoura 5, Baldwin Park 1

Arlington 3, Troy 0

Los Amigos 3, Esperanza 2

Garden Grove 2, Chaparral 0

North Vista 3, Leuzinger 0

Ayala 2, El Rancho 0

Second round, Tuesday February 15

Valley view at Bell Gardens

Oak Park at Hesperia

Palmdale to Valencia

Sunny hills at Garden Grove Santiago

South Torrance to Savanna

Arlington to Agoura

Los Amigos at Garden Grove

Ayala in Norte Vista

DIVISION 4

First round, Friday

Schurr 0, La Palma Kennedy 0 (Schurr wins PK, 4-3)

Bishop Amat 4, Beverly Hills 2

Leonardo da Vinci 1, Fontana 0

Crescenta Valley 2, Newbury Park 1

Riverside Poly 5, Kaiser 1

Arroyo Valley 0, Cajon 0 (Arroyo Valley wins PK, 5-4)

Claremont 2, Hueneme 1

Los Osos 6, Loara 1

King 2, Ganesha 1

Bloomington 4, Firebaugh 2

Alta Loma 3, Santa Paula 1

Montclair 3, Redlands East Valley 3 (Montclair wins PK, 3-0)

Beaumont 5, Yorba Linda 3

Saugus 4, La Serna 2

Carter 3, Murrieta Valley 0

Citrus Hill 5, Corona Centenary 1

Second round, Tuesday February 15

Bishop Amat at Schurr

Da Vinci in Crescenta Valley

Riverside Poly in the Arroyo Valley

Los Osos in Claremont

Bloomington to King

Alta Loma to Montclair

Saugus to Beaumont

Carter at Citrus Hill

DIVISION 5

First round, Friday

Sierra Vista 2, Sultana 0

Junction 2, Glendale 1 (OT)

Tall Oak 1, Palm Desert 0

Chaffey 1, Etiwanda 1 (Chaffey wins PKs, 4-3)

Ontario 3, Garey 2

Quartz Hill 1, Pasadena Poly 1 (Quartz Hill wins PKs, 5-4)

St. Margaret’s 15, Cornerstone Christian 2

Cerritos Valley Christian 3, Hawthorne 2

Artesia 4, Diamond Ranch 2

Summit 4, Vista del Lago 1

South Hills 5, Flintridge 1 Prep

La Quinta 2, Rubidoux 0

Oak Hills 3, Hillcrest 2

Granite Hills 7, Tarbut V’Torah 0

Charter Oak 2, Duarte 1

Desert Mirage 3, Chino Hills 2

Second round, Tuesday February 15

Crossroads in Sierra Vista

Great Oak in Chaffey

Ontario to Quartz Hill

Cerritos Valley Christian in Sainte-Marguerite

Summit in Artesia

South Hills in La Quinta

Granite Hills to Oak Hills

Charter Oak at the Desert Mirage

DIVISION 6

First round, Friday

Temple City 2, Environmental Charter 1

Thomas Aquinas 3, Bishop Diego 0

Adelanto 2, Riverside Prep 1

Moreno Valley 2, Jurupa Valley 0

Silverado 2, Highland 0

Burbank Burroughs 0, Mary Star 0 (Burroughs win PKs, 7-6)

Palmdale Aerospace 5, Brentwood 2

Pasadena Marshall 3, Elsinore 1

Arroyo 2, Linfield Christian 0

Sierra Canyon 3, St. Bonaventure 0

Los Altos 0, San Jacinto 0 (Los Altos win PK, 5-4)

Northview 3, college prep 2

Littlerock 1, Hemet 0

Monrovia 3, Nuview Bridge 1

Cate 2, Maranatha 1

Coachella Valley 5, Woodcrest Christian 1

Second round, Tuesday February 15

Thomas Aquinas in Temple City

Adelanto in the Moreno Valley

Silverado at Burbank Burroughs

Palmdale Aerospace in Pasadena Marshall

Arroyo to Sierra Canyon

Northview in Los Altos

Littlerock in Monrovia

Coachella Valley in Cate

DIVISION 7

First round, Friday

Geffen 3, El Monte 0

Walnut 2, Webb 0

Cerritos 2, St. Pius X-St. Mathias 0

Yeshiva 4, Newbury Park Adventist 2

Academy for Academic Excellence 1, San Jacinto Valley Academy 0

Cantwell-Sacre-Coeur 2, Excelsior 1

Anaheim Fairmont Prep 2, Perris 0

of Toledo 6, Gorman 0

Milken 17, Westmark 0

Santa Rosa Academy 9, United Christian 0

Lennox Academy 1, St. Monica 1 (Lennox Ac. wins PKs)

Grace Brothers 4, Christian Village 2

Public Safety Academy 10, Silver Valley 1

CAMS 3, Ojai Valley 2

First round, Saturday February 12

Cathedral City in Vasquez, 11 a.m.

Avalon vs. St. Anthony at St. Pius X-St. Mathias, 11 a.m.

Second round, Tuesday February 15

Walnut Geffen

Yeshiva in Cerritos

Academy for Academic Excellence at Cantwell-Sacre-Coeur

Anaheim Fairmont Prep in Toledo

Milking at Santa Rosa Academy

Vasquez at Lennox Academy OR Lennox Academy in Cathedral City

Grace Brethren at the Academy of Public Safety

Avalon/St. Anthony winner at CAMS

Previous New grant program aims to heal Hartford youth from pandemic - NBC Connecticut
Next Hartford Hawks Athletics -- Carmen Villalobos scores a season-high 16 points as women's hoop falls to NJIT